Služby

Vlastní autodoprava kulatiny, řeziva a sypkých hmot    

Disponujeme moderním vozovým parkem, který využíváme k přepravě naší produkce směrem k zákazníkům. Díky dlouholetým zkušenostem jsme schopni efektivně a především včas expedovat výrobky do požadovaného místa určení.

 

Sušení řeziva

K sušení řeziva využíváme moderní sušící komoru KATRES, která umožňuje upravovat vlhkost řeziva dle přesného požadavku zákazníka. Jsme držiteli osvědčení funkční způsobilosti zařízení na ošetření dřevěného obalového materiálu – tzv. HT Certifikát.

 

Zakracování řeziva

K finální úpravě délky řeziva využíváme zkracovací pilu, které nám umožňuje připravit požadovanou délku řeziva dle zadané objednávky.

 

 

Skladovací plochy

Areál naší pily využívá rozsáhlých skladovacích prostor pro řezivo. Upravené a vyasfaltované podloží zaručuje jednoduchý a pohodlný nájezd a expedici přepravních vozidel. Samotné nakládky probíhají taktéž na zpevněných plochách, čímž zajišťujeme bezpečnou a čistou nakládku řeziva.

 

Skladování materiálu pro výrobu řeziva je rovněž upraveno a vyasfaltováno. Příjezd vozidel s kulatinou je organizován v blízkosti samotné přejímky dřeva, což minimalizuje přepravní náklady k přípravě samotné přejímky. K manipulaci s dřevní hmotou využíváme moderní nakladače značky Volvo.

 

Přejímka dřevní hmoty

K přejímce dřeva využíváme třídící linku s odkorňovačem, která disponuje elektronickým zařízením na 3D měření řeziva. Součástí této linky je i detektor kovu, který zajišťuje vyloučení dřevní hmoty obsahující kovové předměty z dalšího zpracování na pile. Zákazník tak má jistotu, že nakupuje skutečně kvalitní surovinu bez cizích předmětů.